Se afișează postările cu eticheta blueair. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta blueair. Afișați toate postările

sâmbătă, 2 mai 2009

Joy to the world!

Muream de curiozitate sa aflu cum ajung vizitatorii pe acest magnific blog, asa ca am apelat la serviciile lui Google, si am aflat. Ei bine in principal, se bucura de un mare suces postul meu cu oameni urati dar si cel cu suricatele. Ma rog, au mai intrat unii care cautat bilete ieftine la "bluer" sau "filme porno cu randy spears". Evident, n-au gasit asa ceva aici. Totusi cel mai interersant mi s-a parut nenea care cauta "cum se planteaza marihuana" si a nimerit la mine. Deci io nu stiu ce e aia marihuana si nici ce se face cu ea,da? Sa nu mai apari vreodata aici cautand asa ceva, da? Pe bune acuma, crezi ca daca stiam io cum se planteaza marihuana mai eram acum aici? Poate totusi te ajuta poza asta. Deci marihuana se planteaza in ghiveci :D


miercuri, 11 martie 2009

Smart Flying

Ca si asa isi fac cei de la Blueair reclama in draci , sa ne inchipuim ca vine nea Gheorghe la o agentie de turism sa isi cumpere si el bilet de avion, ca sa plece in Spania sa viziteze Museo del Prado sau in Italia sa vada Colosseo si Fontana din Trevi (ca doar nu se duce la capsuni sau la dat in cap si violat, doamne-fereste). Deci vine Gheorghe la agentia de turism sa isi cumpere si el bilet la Bluer, ca a vazut in el in reclama ca e companie serioasa. Am uitat sa precizez ca lu Gheorghe  ii ie frica sa plateasca cu cardul  ca sunt hecari care cloneaza cardurile, ca a vazut el la protv, asa ca isi scoate toti banii la bancomat cu prima ocazie cum intra salariul de la Fabrica De Suruburi si Microcipuri Ciocarlia de Jos. Si ajuns acolo, vede el ca oamenii aia de la agentia de turism (de fapt o dugheana cu 2 mese, 3 scaune si un calculator cu monitor elsidi) au si o macheta cu avionu cu care o sa zboare el, Gheorghe, in Spania sau Italia. Si brusc, lui Gheorghe care n-a vazut avion in viata lui, decat prin filmele cu Chuck Norris si Van Damme, i-se pare ceva suspect...

Si anume, avionu, (Boeing 737-80oWL, pentru curiosi) are o mica problema. Ce e ciudat tare, e pana si Gheorghe care, dupa cum am vazut, e departe de a fi un as in aeronautica a observat mica problema. Ma intreb, oare oamenii aia din agentie, clientii agentiei respective (avionu e asa de mai bine de o luna) n-au vazut niciodata ca e ceva in neregula?